Gdzie zjeść?

Poniżej prezentujemy mapę z restauracjami i kawiarniami znajdującymi się w pobliżu Uniwersytetu.

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=10knORK3Wb55DoS7Rj_2zrzXdFk2I3QfH&ll=52.240927354615444%2C21.014901972152984&z=15

 

Dwóch Takich

DWÓCH TAKICH to klimatyczny lokal pod arkadami „Domu bez kantów”. Wspaniałe jedzenie, doskonała muzyka – wszystko w dobrym tonie. Tutaj skosztujesz najwyższej jakości arabiki parzonej różnymi metodami. W menu znajdziesz m. in. pasty, burgery, sałaty, naleśniki, pyszne śniadania i domowe ciasta.

LOKALIZACJA: ul. Krakowskie Przedmieście 11
Browarmia Królewska

To doskonała restauracja serwująca solidne i pyszne dania kuchni polskiej jak i międzynarodowej.

LOKALIZACJA: UL. Królewska 1

 

Restauracja CEPROWNIA

To góralszczyzna w samym sercu zabytkowego centrum Warszawy. Znajduje się tuż obok ASP na przeciwko Uniwersytetu. Do Pałacu Prezydenckiego 100 m, do Zamku Królewskiego 300 m, do Starego Rynku 500 m.

 

Sucre Bistro

Bistro i kawiarnia. Śniadanie serwowane cały dzień, świeżo wyciskane soki. Słynące z doskonałej jakości ręcznie robione lody, makaroniki i inne słodycze. Możliwość napicia się wina i craftowego piwa.

LOKALIZACJA- Krakowskie Przedmieście 7

 

BUFET SZAFOT CATERING

Jest bufetem na terenie Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Prawa i Administracji. Bufet istnieje od 1992 roku i oferuje smaczne domowe obiady składające się z dwóch dań. Codziennie coś nowego. Można spróbować pieczywa oraz pysznych wypieków robionych na miejscu, wybrać ulubioną pizzę spośród 27 oferowanych w menu lub skomponować własną.

LOKALIZACJA: ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

 

F&G Fit And Green

To nowatorski koncept wegeteriańskich barów typu bistro. Wszystkie potrawy są wegetariańskie, a w dużej części również wegańskie. W potrawach znajdują się wyłącznie najwyższej jakości naturalne składniki. Zjeść tu można wyjątkowe burgery, zupy tradycyjne i kremowe, drożdżowe pierogi z pieca w trzech smakach oraz fantastyczne makarony.

LOKALIZACJA: Krakowskie Przedmieście 5

 

PIZZA DOMINIUM

Smak włoskiego domu. Włoska kuchnia to nie tylko <pizze, ale również pasty czy calzone.

LOKALIZACJA: Krakowskie Przedmieście 16/18

 

BISTRO JAJKO

Klimatyczna kawiarnia i śniadaniowa. Dobre śniadanie w przytulnej kawiarni przy doskonałej książce. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Menu obejmuje dania dla mięsożerców, wegan, wegetarian, diabetyków i dla osób na diecie bezglutenowej.

LOKALIZACJA: Krakowskie Przedmieście 10

 

Handroll

Handroll to pierwsze w Polsce i jedno z pierwszych w Europie miejsc podających sushi w formie niepokrojonej rolki. Handrolle sprzedawane są „do ręki”, z kilkoma sosami do wyboru (sojowy, wasabi, kobe, teryaki). Wyróżniają to miejsce bezkonkurencyjne ceny, najwyższa jakość składników i taka ilość ryby, że nie raz sama będzie chciała wyskoczyć Wam z ręki.

LOKALIZACJA: Oboźna 11

 

Marysieńka

Bufet studencki na terenie Uniwersytetu Warszawskiego. Mieści się w podziemiach dawnego budynku biblioteki (czyli w budynku konferencji).

LOKALIZACJA: ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

 

RESTAURACJA SARDYNIA

Typowa włoska kuchnia.

LOKALIZACJA: Oboźna 9, lok. 105

 

RESTAURACJA BABOOSHKA

Typowa kuchnia rosyjska i ukraińska.

LOKALIZACJA: ul. Oboźna 9, Lok. 102

 

KAWIARNIA KAFKA

Kawiarnia jest czynna w tygodniu od 9 do 22 a w weekend od 10 także do 22. Codziennie można tu zaopatrzyć się w książki uratowane od zagłady w skupie makulatury. Są na to dwa sposoby – przyjść ze swoją książką, zostawić ją – a w zamian zabrać wybraną z półki lub za 10 zł kupić sobie kilogram wybranych książek. Warto wspomnieć o organizowanych tu wymianach książek czy akcji Książki w Pudle prowadzonej przez Kafkę wraz z Fundacją Zmiana.

Kafka też jest otwartym miejscem na pomysły na różne akcje czy wystawy i chętnie udziela swoich ścian i przestrzeni na takie potrzeby. W menu poza wszelkimi możliwymi rodzajami kawy; herbaty i soków znajdziemy koktajle oraz sorbety. Kafka ma menu śniadaniowe (także w wersji dla najmłodszych), a dla głodniejszych gości udostępnia zupy i danie dnia. Sztandarowymi potrawami Kafki są naleśniki, kanapki oraz makarony. Duże porcje i dużo serca włożone w ich przygotowanie.

LOKALIZACJA: ul. Oboźna 3